Rugby Club Rakovník > Úvodní zápas jara jsme dokázali otočit

Úvodní zápas jara jsme dokázali otočit

13.4.2014

ilustrační foto: archiv Jiří Duchoň

V sobotu dne 12.4.2014 jsme s týmem mužů odjeli do Počepic u Sedlčan k úvodnímu zápasu jarní části II. ligy. Čekalo nás zde velmi dobře fyzicky připravené mužstvo, které chtělo prolomit podzimní smůlu a poprvé zvítězit.

Ale i my jsme měli podobné cíle. V zimní přestávce nás pro zbytek sezóny doplnili borci z Vary-ors a tak jsme si i my od jara slibovali lepší výsledky. K sehrání nám sice muselo stačit pouze několik společných tréninků a dva přípravné zápasy, ale i tak v úvodním utkání převažovala pohoda v týmu.

Úvod zápasu byl z naší strany poněkud rozpačitý a rozjížděli jsme se jak parní lokomotiva, ale v poli jsme měli územní převahu a místy nám chybělo jen více rozvážnosti a klidu na rukách. Když už jsme soupeře nahlodávali neúnavným presinkem přišla hrubka při rozehrávce v rucku, kterou soupeř rychlým protiútokem potrestal 7:0.

Tato nešťastná chyba nás, ale nesrazila na kolena. Právě naopak jsme ještě více chtěli dokázat, že máme na to v Sedlčanech uspět. Malou vzpruhou byl před poločasem proměněný trestný kop útokové spojky K. Hejdy, kterým jsme se alespoň trochu přiblížili ve skóre na 7:3.

Druhou půli jsme pokračovali v našem presinku, který po několika urputných minutách hry přinesl své ovoce to když kapitán týmu M. Kratochvíl zavelel k obratu. 7:10 Od té doby se hrálo až do konce zápasu pouze na jednu stranu. Bohužel stále nám chyběl ten pomyslný krůček k dalšímu skórování. Až těsně před koncem zápasu využil chyby po mlýnu rváček P. Novobilský a K. Hejda povedeným prokopem stanovil konečné skóre na 7:17.

Sestava RCR: Postl (Regieta), Topinka, Jirsa, Folprecht, Jedinák, Novobilský, Žirka, M. Kratochvíl, Kolář (Švejnoha), Hejda, Žížka, Homolka (D. Kratochvíl), Hladký, Minařík, Motýl

Body RCR: Hejda 7, Kratochvíl 5, Novobilský 5