Rugby Club Rakovník > Úvodní zápas se nepovedl

Úvodní zápas se nepovedl

27.3.2017

Tuto neděli odstartovala 1. liga ragby, skupina Čechy. Domácí RC Rakovník přivítal za pěkného slunečného počasí tradičního rivala ze Slavie.

Začátek hry byl ve znamení nepřesností z obou stran a pěknou akci aby fanoušci pohledali. Byla znát nerozehranost a nervozita po zimní přestávce.

První body zaznamenala Slavia, když její vazač dostal míč až do brankoviště. Hra byla vyrovnaná a šance se střídaly na obou stranách. Ke konci prvního poločasu ale začali mít více ze hry domácí, což vyústilo v položenou pětku a prokopnutí od Tomšovského. První poločas skončil 7:5 pro domácí.

Druhý poločas začal v podobném duchu jako závěr prvního. Domácí útoková spojka Hejda překvapil rychle rozehraných trestným kopem obranu hostí a zaznamenal 5 bodů. Další 2 body přidal Tomšovský konverzí. Stav byl 14:5 pro domácí. Slavia však dokázala otočit skóre dvěma slepenými pětkami na 14:19. V 60. minutě se nadechl k mohutnému tlaku domácí roj a učebnicově svázaným maulem dokázal protlačit míč více než 20 metrů až do brankoviště Slavie, kde byl na konci akce Topinka.

Zápas byl tedy srovnaný na 19:19 a vrcholil. Bohužel domácí nezvládli závěr zápasu, kdy zbytečnými chybami darovali hostům šance, které využily. Konečné skóre bylo 19:34.

Body: Tomšovský 9, Hejda 5, Topinka 5

Sestava RCR: Kratochvíl M., Topinka, Hamous, Pešek, Hájek (Jedinák), Jirsa, Kratochvíl D., Novotný, Kolář (Švejnoha), Hejda, Kutílek, Tomšovský, Žirka, Pikal (Kujínek), Běťák