Rugby Club Rakovník > V konečném hodnocení 7. pozice

V konečném hodnocení 7. pozice

26.5.2014

Po základní části II. ligy, ve které jsme se pohybovali na 7. příčce. Nás 11. a 18. 5. čekali boje o celkové umístění.

V prvním kole, které se konalo v rámci propagace ragby na karlovarském stadionu Závodu Míru. Jsme přivítali tým RK Plzeň. Po dobrém začátku, se ovšem naše hra začala vytrácet a soupeř dominoval především hrou po křídlech. Konečné skóre 0:42 pro RK Plzeň bylo vyústěním naší neschopnosti vytvořit si proti soupeři souvislejší tlak.

Tato prohra nás tedy odsunula do bojů o 7. příčku. Ve které nás další neděli 18.5.2014 hostil tým RC Sedlčany. Zápas byl od počátku plný nepřesností a nekoncentrovanosti. Tudíž docházelo k častým předhozům v nichž jsme sice dominovali, ale nedokázali jsme z nich dlouhou dobu vytěžit jedinou akci. Velmi dobře bránící tým Sedlčan se nám podařilo zlomit až počátkem 50 minuty, kdy padla první pětka zápasu. Od té doby se se celkový projev týmu zlepšoval a dokázali jsme položit ještě třikrát. Konečné skóre 0:20 pro RC Rakovník nás tak udrželo na konečné 7. pozici v II. lize.

"Z této sezóny mám poněkud rozporuplný dojem. Nechci snižovat výkony našich soupeřů, ale tento tým měl rozhodně navíc. Bohužel se nám však nepodařilo všechny nastartovat, tak aby chtěli tahat za jeden provaz. Posledních 20 minut zápasu se Sedlčany, jsme si však dokázali, v čem tkví jednoduchost a krása rugby. Pokud se nám tedy podaří tým ještě lépe sehrát a zapojit do hry všechny hráče. Věřím, že můžeme mít do příští sezóny vyšší ambice" zhodnotil uplynulou sezónu hrající trenér Michal Topinka