Rugby Club Rakovník > V souboji nových ragbyových týmů zvítězil Rakovník

V souboji nových ragbyových týmů zvítězil Rakovník

18.4.2011

V souboji nových ragbyových týmů zvítězil Rakovník

    

V sobotu 16. 4. 2011 se rakovničtí ragbisté zúčastnili druhého přípravného zápasu. Tentokrát se vydali za nově založeným týmem „mužů“ RC Sedlčany. Zápas se odehrál před poměrně zaplněným publikem v Počepicích u Sedlčan.

     Od samého začátku byla vidět na obou týmech značná nervozita, která vyplývala převážně z vlastní nejistoty. Docházelo k častému přerušovaní hry a díky tomu k mnoha standardním situacím. Hra neměla tím pádem rychlý spád a hrálo se převážně v mlýnech. V těch měli rakovničtí díky silnějšímu roji značnou převahu a soupeře vždy dost potrápili. Proto byl hlavně Rakovník ze začátku nebezpečným týmem pro soupeřovo pětkoviště.  Paradoxně však první body zaznamenali sedlčanští z trestného kopu díky výborně kopajícímu Kalinovi. Avšak rakovničtí  na sebe nenechali dlouho čekat a vzápětí stav srovnali. Jmenovitě Procházka, také z trestného kopu.

     Od té doby se začalo hrát plynulejší ragby. Hlavně pak ze strany Rakovníka, který byl se svými protiútoky po křídlech opravdu velmi nebezpečný. Ukázal i několik pohledných akcí. Nejdříve Hejda po rozehrání trestného kopu překvapil obranu soupeře a položil první pětku zápasu. Za chvíli se rakovničtí radovali ještě jednou. To když rychle rozehraný protiútok po pravé straně zakončoval Fůs. Sedlčanští ovšem nesložili zbraně a ještě do konce první půle stačili opět z trestného kopu zkorigovat skóre na 6:13.

     Druhá půle patřila především taktice. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a vyčkával, až ji udělá soupeř. Sedlčanští se zákonitě vrhali více do protiútoků, ale na dobře fungující obranu rakovnických to nestačilo. I rakovničtí předvedli několik pohledných akcí, ale stejně jako jejich soupeř, nedokázali dobře zformovanou obranu prolomit. Proto jediným bodovým záznamem v druhé půli byl proměněný trestný kop sedlčanských, kterým už  jen zkorigovali stav na konečných 13:9 pro RC Rakovník.

„S výsledkem jsem spokojen, ale chybělo nám více klidu ve vlastních rukách. Hlavně pak v druhé půli, kdy jsme chtěli soupeře ještě více zatlačit a projít do jeho pětkoviště. Zápas nám poodkryl věci, na kterých musíme ještě zapracovat. Týmu chci závěrem poděkovat hlavně za odvedenou práci v obraně a pogratulovat k první výhře. Sedlčanským chci pak poděkovat za výbornou organizaci a předvedenou hru a přeji mnoho dalších úspěchů v rozvoji ragby.“ zhodnotil zápas hrající trenér Michal Topinka

Sestava RC Rakovník:

Jirsa, Topinka, Sixta, Malý, Kytka, Fiala (de Brantes), Folprecht, Kratochvíl, Procházka, Hejda, Kadeřábek (Milfait), Kutílek, Fůs, Dráb, Hajsl

P: Hejda 1, Fůs 1

TK: Procházka 1