Rugby Club Rakovník > Varani ukázali svoji sílu

Varani ukázali svoji sílu

29.9.2013

Tuto sobotu 28.9.2013 na sv. Václava jsme se vydali do Karlových Varů. Ovšem nejeli jsme obdivovat krásy lázeňského města. Nýbrž prověřit síly místních borců na bezpochyby největším "ragbyovém stadionu" ČR v historicky prvním ragbyovém utkání místního celku.

Od počátku se hrálo velmi líbivé ragby. Naše útočné akce byli pro domácí hrozbou a také jsme se díky tomu brzy dostali do vedení. Ovšem nedůslednou obranou po standartní situaci se náš náskok také brzy zůžil. Škoda jen, že jsme díky drobným individuálním chybám nedokázali více navýšit a první poločas skončil ještě po jednom položení na každé straně 12:10 v náš prospěch.

Druhý poločas byl, ale z našeho pohledu až tragický. Trápení ve směru dopředu přetrvávalo a zastavovat rýchlé Varany v brejkových situacích byl pro nás místy nemožný úkol. To se samozřejmě projevilo i na skóre, které rostlo jen na straně domácích. Za stavu 22:12 jsme se ještě jednou nadechli. To když položil svou premiérovou pětku Jirsa. Jenže euforie netrvala dlouho, protože domácí opět jako v předešlých případech dokázali dokonale přelstít naši obranu. Konečný stav 29:17 byl velkou a zaslouženou odměnou pro domácí hráče i fanoušky, kterých se sešlo okolo 500 a dokázali vytvořit krásnou ragbyovou atmosféru.

Varským patří tímto náš velký dík za všechno a věříme, že v příštím roce budou naše síly prověřovat i v rámci II. ligy.

Sestava RCR: Kolek, Pospíšil (Plz.), Jirsa, Malý, Jedinák, Žirka, Švejnoha, Kolář, Folprecht, Topinka, Kubec, Polívka

Body RCR: 5 Žirka, 5 Topinka, 5 Jirsa, 2 Kubec