Rugby Club Rakovník > Velikonoční utkání s holandským týmem RC Groningen

Velikonoční utkání s holandským týmem RC Groningen

18.4.2017

Velikonoční sobotu strávili rakovničtí ragbisté jak jinak než ragbyově. Přijali výzvu od nizozemského celku RC Groningen, který vyrazil za mezinárodními zápasy do ČR.

Nizozemci pojali výlet opravdu grandiózně a přivezli 37 hráčů a další fanoušky. Zápas byl rozdělen na čtvrtiny. První a třetí čtvrtina se sobě nápadně podobali. Hosté nasadili svojí nejsilnější sestavu a kvalita zde byla opravdu znát. Raci se srdnatě bránili, ale skóre se zvyšovalo na straně hostů, i když ne tak moc, jak by se mohlo z průběhu hry zdát.

Naproti tomu druhá a čtvrtá čtvrtina byla v režiji domácích, kteří proti slabší sestavě hostů udávali tempo hry a naopak smazávali ztrátu z předchozích čtvrtin. Po prvních dvou čtvrtinách bylo skóre 12:10 pro domácí, ale v druhé polovině zápasu se projevila fyzická únava Raků a hráčský fond hostí a výsledné skóre bylo 29:39.

Zápas se hrál v celkově velmi vysokém tempu a obě strany se bavili hrou. Jak už to tak při takovýchto výjezdech bývá zvykem, součástí třetího poločasu byla i velmi vtipná scénka ze strany Groningenu a vzájemné předání dárků.

Komentář kapitána M. Topinky: Dnes jsme chtěli dát šanci mladším hráčům a nováčkům v našem týmu, což bylo především na hře roje opravdu znát. Proto jsme převážnou část hry hráli pod tlakem a útočníkům jsme v tomto ohledu moc nepomáhali. I tak jsme dnes byly poměrně produktivní. Holandské rugby je na vzestupu, historií i počtem hráčů je stále dlouhý krok před námi. Proto nás těší, že jsme s nimi dokázali držet krok. Konec konců to letos budeme moci zjistit ještě jednou, když doma budeme na konci května hostit RC Eindhoven.

Body RCR: Hejda 10, Mojžíš 5, Kratochvíl 5, Topinka 5, Tomšovský 4,

Sestava RCR: Kratochvíl, Topinka, Jirsa, Pešek, Pšenička, Süssmilich, Zábranský, Novotný, Kolář, Hejda, Mojžíš, Tomšovský, Žirka, Kletečka, Běťák, Wagner