Rugby Club Rakovník > Vstoupili jsme do nové sezóny

Vstoupili jsme do nové sezóny

24.9.2012

ilustrační fotoilustrační foto
ilustrační foto

Tento víkend, měli rakovničtí ragbisté napilno. Nejprve se v sobotu tým mužů zúčastnil prvního kola Oblastní soutěže Čech v Kralupech nad Vltavou. V neděli pak čekal první soutěžní turnaj i rakovnické ragbisty v kategorii přípravek. Tentokrát v Říčanech u Prahy.

Muži vstoupili do své sezóny trochu rozpačitým výkonem proti domácímu týmu Kralup, kdy si až příliš mnoha chybami stěžovali práci a usnadňovali ji tak soupeři. I tak byl, ale zápas velmi vyrovnaný a skončil rozdílem jedné pětky ve prospěch domácích 20:15 (10:5).

Ve druhém zápase proti týmu Sedlčan, se rakovničtí postupně uklidnili a začali hrát efektivní nátlakovou hru. Tým Sedlčan, který od konce minulé sezóny zlepšil své výkony (pozn. důkazem je i těsná prohra s Kralupami 0:5) tentokrát k ničemu nepustili a po velmi dobře takticky sehraném zápase porazili 24:0 (7:0).

V konečném součtu to pak znamenalo druhé místo v turnaji a zároveň druhé místo v průběžném pořadí OSČ 2012/2013. První skončili Kralupy, třetí místo obsadili Sedlčany. Spojený tým Strakonic a Písku se pro velkou marodku turnaje nezúčastnil. 

Sestava RCR: Jirsa, Topinka (hrající trenér), Kolek, Malý, Kratochvíl, Folprecht, Kolář, Hejda, Kutílek, Švejnoha, Michl, Fůs, Milfait, Hájek

Body RCR: Fůs 12, Hejda 5, Topinka 5, Kolář 5, Michl 5, Kutílek 5, Kolek 2

Rakovnická přípravka pak ve své nedělní říčanské soutěžní premiéře, získávala především zkušenosti. Na hře proti týmům z klubů Říčan, Tatry, Sparty či Slavie byla patrná nerozehranost. Na druhou stranu zápas od zápasu se výkony Krabíků zlepšovali. Důkazem byli i první soutěžní body za remízu proti týmu Petrovice Praha - Rytíři. Poslední zápas turnaje proti druhému týmu Petrovice Praha - Zbrojnoši, pak ukázal, že se rakovnická mrňata budou moci opřít o dobrou hru obrany. V útočení však ještě mají co zlepšovat. 

Sestava RCR - Krabi: Hustoles, de Brantes, Kovrzek, Kouřilová, Adamec, Hanko

Trenéři: Topinka, Kolář, Kolek

Body RCR - Krabi: Hustoles 3