Rugby Club Rakovník > Vstup do jarní části vyšel rakům na výbornou

Vstup do jarní části vyšel rakům na výbornou

22.3.2015

Tuto neděli 22. 3. 2015 začala devátým kolem jarní část II. ligy v ragby. Rakovnické ragbisty čekal na začátek velmi silný soupeř z jihu Čech, kterého se jim ještě v soutěžním ligovém zápase nepodařilo porazit.

Tým RC České Budějovice patřil k překvapením podzimu a přezimoval na třetí příčce se sedmibodovým náskokem na čtvrtý Rakovník. Proto se dala čekat opravdová bitva.

Jihočeši také začali opravdu z hurta. Snažili se hosty zlomit hned od začátku a dobrých 20 minut soupeře k ničemu nepustili. Ovšem rakovnická obrana byla tentokrát nepropustná. Nejen, že skvělým týmovým výkonem dokázali čelit všem útokům budějovických, ale také začali pomalu udávat tempo zápasu. Ve 25 minutě se už raci dostali do vedení proměněným trestným kopem 0:3. Po dalších 5ti minutách už se s tabulí skóre otáčelo znovu. To když se do pětkoviště prodral na tříčtvrtce hrající Hejda, po konverzi 0:10. Skvěle rozehraný poločas pak ideálně v poslední minutě zakončil tentokrát jednoduchou útočnou akcí na tři přihrávky na druhé tříčtvrtce hrající Král, po konverzi 0:17.

I ve druhém poločase rakovničtí nepolevili a stále udávali tempo zápasu. Sice již neměli tak jasnou herní převahu, ovšem i přesto soupeře k ničemu nepustili. Naopak dokázali ještě dvakrát udeřit po chybách budějovických hráčů ve vlastím "22". Konečné skóre se tak zastavilo za stavu 27:0 pro hosty. V konečném součtu to pak znamená, že se rakovničtí přiblížili k budějovickým na pouhé dva body.

„Za dnešní výkon především v prvním poločase jsme si zasloužili dotáhnout zápas do vítězného konce. Hráče jsem chválil za maximální nasazení a obětavost s jakou do zápasu vstoupili. Důležitá byla také disciplína, s jakou jsme dnešní zápas odehráli. Za celé utkání proti nám hrál soupeř snad jen tři čtyři trestné kopy. Takže jsme soupeři nedali mnoho prostoru. Nejvíce nade vše ovšem vyzdvihuji kolektivní týmový výkon, který jsem v našem týmu ještě neviděl!“ vyjmenoval faktory vedoucí k vítězství hrající trenér Michal Topinka.

Sestava RCR: Polívka (Jedinák), Topinka, Postl (Koscík), Novobilský, Žirka, Weekes, Jirsa, Kratochvíl M., Kolář (Švejnoha), Motýl, Hladký (Kratochvíl D.), Hejda, Král, Kutílek (Hajsl), Žižka

Body RCR: 10 Hejda, 10 Král, 7 Motýl