Rugby Club Rakovník > Vzájemný souboj spoluhráčů vyzněl lépe pro rakovnické

Vzájemný souboj spoluhráčů vyzněl lépe pro rakovnické

20.4.2015

V neděli 19. 4. 2015 se konalo v rámci udržení herního tempa přátelské utkání dvou ragbyových klubů, jejichž hráči nastupují společně pod hlavičkou RC Rakovník v II. lize ragby ČR. Domácí tak hostili tým z Karlových Varů.

V zápase dostali šanci i mladí hráči obou celků nebo hráči, kteří hrají již spíše pro radost. I tak, ale bylo k vidění pěkné a útočné ragby. Začátek zápasu jednoznačně patřil domácím, když se, po pěkných rychlých akcích dostali rychle do vedení 17:0. Do poločasu však dokázali varští snížit na 24:19. Začátek druhého poločasu opět patřil domácím a disciplinovanější hrou si vytvořili tlak, který vyústil v položení další pětek. Hosté dělali rakům problémy především po rychlých křídlech, ale i tak se již dokázali prosadit pouze dvakrát a tak bylo konečné skóre po 80ti minutách 44:29 pro domácí.

Další zajímavý souboj čeká rakovnické ragbisty již tento pátek, kdy sehrají od 18:00 hodin na stadionu na Zátiší přátelské utkání s anglickým celkem Okehampton RFC. K vidění tak bude první mezinárodní utkání v ragby na území Rakovníka. Všichni fanoušci tohoto sportu jsou srdečně zváni.

Sestava RCR: Míka, Milfait, Topinka, Novobilský, Pražák, Jirsa, Kratochvíl D., Süssmilich, Horn, Kratochvíl M., Švejnoha, Kolář, Hejda, Fůs, Hladký, Kutílek, Čech, Kujínek, Hájek

Body RCR: Fůs 22, Topinka 10, Hejda 5, Švejnoha 5, Kolář 2