Rugby Club Rakovník > Z jihu Čech s jedním bodem

Z jihu Čech s jedním bodem

26.9.2016

Ve třetím kole 1. ragbyové ligy zavítal tým Rakovníka na horkou půdu do Českých Budějovic.

Domácí tým je známý svou tvrdou rojovou hrou a nejinak tomu bylo i v tomto zápase. Rakovnická obrana však tentokrát byla pevná, o čemž svědčí volba Budějovických rozehrát trestný kop kopáním na háčko zhruba v polovině prvního poločasu, což není na naší úrovni obvyklé. Bohužel do konce prvního poločasu dokázal soupeř využít dvou chyb v Rakovnické obraně a po obou skóroval položením do brankoviště. Zejména mrzí pětka inkasovaná v poslední minutě prvního poločasu. Celkově měl soupeř lehkou převahu a vyhrál první poločas 15:0.

Do druhého poločasu si Raci vyjasnili taktické pokyny a hned to bylo znát. Hejda našel skulinku v domácí obraně, uvolnil Tomšovského, pro kterého byla snadná práce donést míč do brankoviště a následně prokopnout konverzi – 15:7. Rakovník však nevyužil tuto vzpruhu k dokonání obratu a několika zbytečnými chybami daroval soupeři dvě pětky. Hra se následně přelévala ze strany na stranu a pro diváky to musela být jistě zajímavá podívaná. Tomšovský po nádherné individuální akci skóroval a sám potvrdil konverzi. Poté byly aktivnější zase Budějovice, čímž si vysloužily další body, když silou protlačili míč až do pětkoviště. Jakoby ukolébáni náskokem přenechaly iniciativu Rakovníku, čehož využil Žirka, který vystihl rozehrávku soupeře. Po velkém sólu byl složen těsně před brankovištěm. Novotný však situaci správně vyhodnotil a zaznamenal 5 bodů. V poslední minutě zápasu našel mezeru v obraně domácích opět Hejda, byl však složen metr od brankové čáry. Stihl ale v pádu přihrát Topinkovi, který položil čtvrtou pětku utkání a tím i Rakovníku zajistil bonusový bod. Konečné skóre bylo 43:28 pro České Budějovice. Rakovničtí se za svůj výkon nemusí vůbec stydět a zatím byli pro domácí borce nejdůstojnějším soupeřem v této sezóně.

Body: Tomšovský 18, Novotný 5, Topinka 5

Sestava RCR: Kratochvíl M., Topinka, Jirsa, Kryštof (Kytka), Jedinák (Pikal), Hájek (Kratochvíl D.), Folprecht, Novotný, Kolář, Hejda, Tomšovský, Žirka, Kutílek (Hladký), Gazda (Kujínek), Běťák