Z Šumavy s plným bodovým ziskem

18.9.2017

ilustrační foto: archiv RCRilustrační foto: archiv RCR
ilustrační foto: archiv RCR

Tuto sobotu zavítal RC Rakovník na hřiště nováčka poháru Čech - RC Šumava Nýrsko.

Hráči nově vzniklého klubu jsou pověstní tím, že nedostatek zkušeností nahrazují bojovností a houževnatostí. To se potvrdilo už od úvodních minut utkání, když zkušenější hosté měli sice více ze hry, ale přes srdnatě bránící domácí hráče se nedokázali propracovat až do brankoviště.

Jak hra postupovala, převaha zkušeností Raků byla více a více znát a z toho vyplynulo několik pětěk. Celý zápas se pravděpodobně rozhodl na konci prvního poločasu, kdy hosté položili minutu před koncem čtvrtou pětku. Hned po výkopu využili zaváhání domácích rychle rozehraným trestným kopem a v posledních pár vteřinách položili ještě pětku pátou. Skóre na konci prvního poločasu tak bylo 0:29 pro RC Rakovník.

Druhá polovina začala stejně, jako skončila ta první, jasnou převahou Rakovnických ragbistů. Skóre utěšeně rostlo a zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto. Pak se domácím zranilo několik hráčů roje a přešlo se na netlačené mlýny. To vzalo Rakům vítr z plachet a na deset minut úplně vypadli z tempa. Nýrsku se podařilo položit dvě pětky. Rakovničtí, ale opět přebrali otěže utkání a v poklidu si došli pro výhru. Konečné skóre se zastavilo na 12:60 pro RC Rakovník.

Komentář kapitána M. Topinky: Dnes bylo důležitých vždy prvních 15 minut z každého poločasu. Do té doby vždy nýrští kladli odpor. Škoda trochu druhé půle, kde se díky zranění několika hráčů soupeře odehrávali mlýny v netlačené formě. Úplně jsme přestali hrát a na soupeře vytvářet tlak. Přesto jsme se dokázali oklepat a zápas odehrát ve velmi slušném tempu. Jsem rád, že jsme nezaváhali, a i když chyběli někteří hráči základní sestavy. Dokázali je ostatní skvěle nahradit.

Body: Novotný 10, Hladký 10, Kolář 6, Gazda 5, Hejda 5, Topinka 5, Folprecht 5, Kutílek 5, Pešek 5, Hanousek 4

Sestava: Kratochvíl M., Topinka, Kolek, Pešek, Křištof, Kratochvíl D., Folprecht, Novotný, Kolář, Hejda, Hladký, Hanousek, Gazda, Háger, Kletečka, Kytka, Švejnoha, Kutílek, Wagner, Motejzík