Rugby Club Rakovník > Začala 1. liga rugby - pohár Čech

Začala 1. liga rugby - pohár Čech

28.8.2017

Tuto neděli, den po přátelském zápase, nastoupili domácí ragbisté ke svému prvnímu mistrovskému utkání v této sezóně v rámci 1. ligy rugby Čech.

Ta bude tuto sezónu pouze pololetní vzhledem k plánovaným změnám ve všech soutěžích, proto se nově nazývá pohár Čech.

Premiérově v něm rakovničtí hostili tým RK Petrovice, který ještě před dvěma lety nastupoval v extralize a po roční pauze se opět přihlásil do patnáctkové soutěže a buduje nový tým.

Domácí prvních pár minut sehráli velmi dobře. Zatlačili na hosty, kteří se několika nepovedenými přihrávkami dostali až ke svému brankovišti, ale body z toho nebyly. Pak převzali více iniciativu Petrovičtí a podařilo se jim i několikrát skórovat. Několik vyložených šancí na skórovaní na hranici brankoviště měli i Raci, ale špatnými rozhodnutími se zbytečně připravili o body. Hosté v prvním poločase skórovali celkem třikrát a tak první poločas skončil 0:15.

V druhé půli se obraz hry změnil. K míči se stále častěji dostávali domácí a oproti očekávání to vypadalo, že jsou na tom i po sobotním zápase lépe fyzicky. Už byly vidět fáze, kdy se míč přesouval ze strany na stranu přes celé hřiště, ale stále to nevedlo k bodům. Hostům se ještě jednou povedlo položit pětku a tak byl stav 0:20. Šest minut před koncem si ve hře Hejda všiml, že hostující zadák není na své pozici, překopl obranu a šťastným odrazem se mu ocitl míč opět v náručí. Byl však zastaven, ale zvládl přihrát offloadem v kontaktu ukázkově naběhlému Novotnému. Ten byl sice také složen, ale ještě stačil na poslední chvíli přihrát ze země opět Hejdovi, který už donesl míč do pětkoviště. Konverze nebyla úspěšná a v zápase se už také více nestalo a ten tak skončil 5:20 pro hosty.

Na obou týmech byla patrná nerozehranost, ale na soupeři ještě možná trochu víc. Do zápasu jsme nevkročili vůbec špatně, ale řešení některých situací v útočném území 22 nebylo ideální. Místy jsme hráli dost sobecky a z toho pramenili chyby. Proto jsme si o přástávce řekli, že musíme hrát více týmověji a hned to bylo na našem výkonu znát. I když nás zkušenější soupeř dokázal ubránit, téměř celý druhý poločas jsme hráli s míčem my a dostávali se tak více do hry. Což bylo jistě pozitvivní. Zhodnotil utkání kapitán týmu Michal Topinka.

Sestava: Hamous, Topinka, Jirsa, Křištof, Pešek, Folprecht, Kratochvíl, Novotný, Kolář, Hejda, Hladký, Hanousek, Gazda, Hájek, Kletečka, Wagner, Švejnoha

Body: Hejda 5