Rugby Club Rakovník > Začala sezona halových turnajů ve Zbuzanech

Začala sezona halových turnajů ve Zbuzanech

9.12.2015

Začala sezona halových turnajů ve Zbuzanech

Venkovní sezóna sice skončila, ale ragbisté si neodpočinou ani v zimně. Již třetím rokem jsou totiž naplánovány od listopadu do března turnaje mládeže v kryté hale s umělým povrchem ve Zbuzanech u Prahy.

Hned prvního turnaje se zúčastnily dohromady tři týmy rakovnických ragbistů. Vedle kategorie U8 také dva týmy U14. Všem týmům se dařilo. Ovšem U8 tentokrát bodovaly nejvíce, proto jsou další řádky věnovány pohledu jejich trénerky.

Na první zimní halový turnaj ve Zbuzanech v sobotu 28.11.2015 jsme postavili velmi slušný tým U8 a s očekáváním kvalitní hry a dobrých výsledků přihlásili malé ráčky do výkonostní skupiny B.

Již před turnajem jsme měli domluvenou podporu šikovného Míši ze Sedlčan. I s ním byl tým pětičlenný - to znamená, že nebyl prostor na střídání. Ve skupině hrálo 8 družstev a po úpravě rozpisu zápasů jsme sehráli 5 velmi kvalitních utkání.

Hned v prvním zápase s týmem Sparty Ema ošklivě při sprintu s míčem upadla a narazila si koleno, ale ukázala, jak tvrdá ragbistka dokáže být a po pár vteřinách se s odhodláním, položit pětku, vrátila zpět do hřiště. Utkání skončilo krásným výsledkem 1:3 pro Rakovník.

Po 20 minutové pauze jsme nastoupili k zápasu s Babicemi, které jsme asi překvapili naší výhrou 5:1. V zápasech s Cvrčky z Tatry a Nosorožci ze Slavie jsme nepustili soupeře do našeho pětkoviště a poslední zápas jsme si užili, když jsme 7x skórovali při hře s Říčanskými Orli, aniž bychom sami dostali od soupeře, který se velmi snažil, jedinou pětku.

Tentokrát se dětem vedlo opravdu dobře a tak je velmi pravděpodobné, že bychom se v blízké budoucnosti mohli propracovat do skupiny A.

Velká pochvala trenérů nejen za skvělé výsledky, ale za celkovou hru patří Emě, Matějovi K., Zbynďovi, Honzíkovi a Míšovi (Sedlčany).

Doufám, že tuto úroveň hry, ale i účast hráčů, udržíme po celou zimní sezonu a na jaře naši zimní přípravu zúročíme na venkovních turnajích.

-katkod-