Rugby Club Rakovník > Žáci málem porazili své učitele

Žáci málem porazili své učitele

3.10.2016

Tuto neděli přivítal RC Rakovník dobře známého soupeře. Byl jím ARC Iuridica Praha, kde se zakladatelé domácího klubu Kamil Hejda a Michal Topinka naučili hrát ragby, takže o motivaci bylo postaráno.

Utkání se hrálo za pravého deštivého ragbyového počasí a už od prvních minut to byla urputná bitva o každý metr. Díky dešti bylo k vidění hodně individuálních chyb a předhozů, ale nasazení bylo od obou týmů obrovské a hra byla otevřená na obě strany. První body si připsali hosté, když hezky zakombinovali v útoku a hostující zadák donesl míč až do pětkoviště i s následným prokopnutím. Poté však našel mezeru v obraně hostí Hejda a sólem přes půl hřište položil pětku k rohovému praporku. Iuridica jakoby zaskočena vývojem přenechala domácím iniciativu a to vyústilo v další pětku domácích, kdy po pěkné souhře útoku skóroval Běťák. Bohužel, stejně jako minulý týden v Budějovicích, Rakovník nezvládl závěr prvního poločasu a opět obdržel pětku v poslední minutě. Poločasové skóre tedy bylo 10:12.

Začátek druhého poločasu však vyšel domácím, kdy si Tomšovský zkušeně doběhl svůj pokop a to znamenalo dalších 5 bodů pro domácí Raky. Skóre dlouho drželo na stavu 15:12 pro domácí a hra byla místy velmi tvrdá a napínavá. Ke konci se Iuridica nadechovala k náporu, Rakovničtí ale dlouho bránili s vypětím všech sil. Naneštěstí pro domácí přišla opět chyba, která je přišla hodně draho. Hostům se podařilo skórovat minutu před koncem i s prokopem a tím strhnout celé utkání na svojí stranu. Konečný stav tedy byl 15:19 pro Iuridicu, což znamená pro Rakovník alespoň bod útěchy za prohru o 7 a méně bodů.

Body RCR: Hejda 5, Běťák 5, Tomšovský 5

Sestava RCR: Kratochvíl M., Topinka, Jirsa, Křištof, Folprecht, Kratochvíl D., Pikal, Novotný, Kolář, Hejda, Kutílek, Tomšovský, Žirka, Gazda, Běťák, Kytka, Hájek, Švejnoha, Kletečka, Kujínek, Hladký, Mayer