Rugby Club Rakovník > Zvítězilo ragby

Zvítězilo ragby

30.3.2015

V sobotu 28. 3. 2014 se konalo 10. kolo II. ligy ragby ČR. Rakovničtí ragbisté v něm hostili RC Plzeň. Tentokrát se ovšem hrálo v rámci propagace českého ragby na stadionu AC Start v Karlových Varech.

Utkání již v samém úvodu ovlivnil základní fakt, to když hosté dorazili v nedostatečném počtu, čímž bylo dle pravidel ligové utkání kontumováno ve prospěch Rakovníka 30:0. Pro raky to v konečném důsledku znamenalo dalších 5 bodů do tabulky a posun na průběžnou třetí pozici.

I když se oficiální výsledky odehrály tentokrát jen na papíře, zvítězilo ragby. Hosty totiž doplnilo několik hráčů z Karlových Varů. Rakovničtí tak pojali utkání alespoň jako přípravu a mohli vyzkoušet všechny hráče z nabitého kádru.

V prvním poločase se rakovnická parta rozehrávala velmi pomalu. Přes mnoho individuálních chyb, které ovlivňovaly plynulost zápasu, se rakovničtí dokázali prosadit celkem třikrát. To plzeňští pouze jednou a tak se šlo do šaten za stavu (17-5). Druhý poločas již nabídl zajímavější ragby. Hosté se nadechli k mohutnému tlaku, se kterým ještě chtěli zvrátit skóre zápasu. Raci však byli proti. Dobrou obranou nedali hostům šanci a hru plynule přesunuli na polovinu soupeře. S kvalitně rozehrávaným útokem a podporou roje, se začalo rakovnickým dařit i bodově. Výsledkem pak byli další čtyři položené pětky a konečné skóre 43-12 ve prospěch Raků, kteří tak tímto výsledkem potvrdili kontumační výhru.

Sestava RCR: Varga (Polívka), Topinka (Míka), Postl, Žirka, Folprecht, Jedinák, Jirsa, Kratochvíl M., Kolář (Švejnoha), Koubek, Hejda, Feber, Hladký (Hytha), Kutílek (Hajsl), Žižka

Body RCR: Koubek 11, Topinka 10, Kratochvíl M. 10, Žirka 5, Hytha 5, Folprecht 2